Studia za granicą

Popularne kierunki / Wielka Brytania / Wpisy

Wyjątkowe kierunki i ciekawe stowarzyszenia – Anglia Ruskin University

Historia Anglia Ruskin University rozpoczyna się w 1858 roku, kiedy John Ruskin otworzył prestiżową Cambridge School of Art. Na przestrzeni lat uczelnia łączyła się z wieloma okolicznymi instytutami, tworząc najpierw Anglia Polytechnic, następnie Anglia Polytechnic University, aby ostatecznie przekształcić się w Anglia Ruskin University.

Obecnie na uniwersytet składają się cztery kampusy, zlokalizowane w Cambridge, Chelmsford, Londynie oraz Peterborough. Uczelnia jest jedną z największych we wschodniej Anglii jednostek szkolnictwa wyższego. Zrzesza ponad 35 tysięcy studentów, gwarantując im wykształcenie na poziomie licencjackim, magisterskim oraz doktorskim. Na tle innych uniwersytetów wyróżnia się wysokim stopniem zatrudnienia swoich absolwentów – według badań 90% osób, które ukończyły Anglia Ruskin University, znajduje pracę lub kontynuuje studia w ciągu 6 miesięcy od egzaminu dyplomowego.

Na Anglia Ruskin University składa się pięć wydziałów:

  • Faculty of Arts, Law and Social Sciences
  • Faculty of Healts, Social Care and Education
  • Lord Ashcroft International Business School
  • Faculty of Medical Science
  • Faculty of Science and Technology

Uczelnia organizuje studia na wielu interesujących kierunkach. Studenci mogą się kształcić w ilustrowaniu książek dla dzieci, dramaterapii (leczeniu teatrem), projektowaniu mody, osteopatii, behawiorystyce zwierząt czy nawet w zarządzaniu drużyną piłki nożnej. Przeglądając bogatą ofertę kierunków, kandydat zyskuje pewność, że znajdzie wśród nich taki, które będzie odpowiadał jego zainteresowaniom i preferencjom.

Studia w Anglii nie polegają oczywiście wyłącznie na nauce. Na uniwersytecie działa ponad 120 różnych stowarzyszeń zrzeszających studentów o wyjątkowych zainteresowaniach. Znaleźć można między innymi stowarzyszenia dla miłośników kawy, studentów ze środowiska LGBT, wielbicieli Harry’ego Pottera czy wegan. Specjalnie dla studentów, którzy chcą sobie dorobić podczas zdobywania wykształcenia, otwarto biuro umożliwiające uzyskanie pracy na część etatu. Warto wspomnieć także, że istnieje możliwość finansowania studiów dzięki pożyczce studenckiej. Spłacanie jej rozpoczyna się już po zakończeniu nauki, jeśli zarobki absolwenta osiągną określony poziom. W przeciwnym przypadku spłata jest odroczona, a po 30 latach ulega całkowitemu umorzeniu.

Pozdrawiamy, PERFECT

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *