Studia za granicą

Popularne kierunki / Pozostałe kraje / Wpisy

Uniwersytet Stradiņša w Rydze

Uniwersytet Stradiņša w Rydze to uczelnia nastawiona na kształcenie przyszłych lekarzy. Powstała w 1950 roku po wyodrębnieniu instytutu medycznego z Uniwersytetu Ryskiego, dzięki inicjatywie Paulsa Stradiņša. Od tamtej pory ukończyło ją wielu specjalistów w dziedzinie medycyny i nauk społecznych.

Uniwersytet jest najlepszą uczelnią medyczną w krajach bałtyckich. Wykształcenie nie opiera się wyłącznie na teorii, ale skupia się na umiejętnościach praktycznych zdobywanych przy pomocy profesjonalnego sprzętu. Jednym z najlepiej wyposażonych laboratoriów jest centrum stomatologiczne, w którym studenci mogą nauczyć się prawidłowego leczenia pacjentów na zaawansowanych symulatorach. Po ukończeniu trzeciego roku przyszli dentyści i lekarze rozpoczynają także współpracę z kliniką uniwersytecką.

Uczelnia zapewnia wykształcenie na poziomie licencjackim na kierunkach: medycyna, pielęgniarstwo, stomatologia, farmacja, fizjoterapia oraz terapia zajęciowa. Absolwenci mogą ubiegać się o miejsce na studiach uzupełniających na wyższym stopniu, związanych z zarządzaniem zdrowiem, zdrowiem publicznym, pracą socjalną oraz dyplomacją. Aby ubiegać się o przyjęcie na uniwersytet Stradiņša, nie trzeba zdawać egzaminu wstępnego. Studenci przyjmowani są na podstawie wyników maturalnych. Wymagane jest także poświadczenie swoich umiejętności językowych określonym certyfikatem.

Studia na uniwersytecie Stradiņša są płatne. Studenci pochodzący z krajów Unii Europejskiej mogą skorzystać z rozłożenia płatności na dwa semestry. Możliwe jest finansowanie studiów z pożyczki studenckiej. Najlepsi studenci mogą także liczyć na obniżenie kwoty czesnego. Rabat czeka także na tych kandydatów, którzy mają w rodzinie absolwenta uniwersytetu Stradiņša.

Nauka za granicą daje duże możliwości nie tylko na polu związanym z przyszłym zawodem. Na uniwersytecie Stradiņša organizowane są spotkania wielu kół i organizacji studenckich. Uzdolnieni artystycznie studenci mają możliwość zapisania się do chóru lub zespołu tańca. W środowisku uczelnianym funkcjonują również drużyny sportowe związane z wieloma dyscyplinami. Warto skorzystać także z możliwości turystycznych – stare miasto w Rydze zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Stolica Łotwy jest jednym z najpiękniejszych miast w państwach bałtyckich i zapewnia wiele atrakcji, z których chętnie skorzysta każdy student.

Pozdrawiamy, PERFECT

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *