Studia za granicą

Popularne kierunki / Pozostałe kraje / Wpisy

Studia w Nowej Zelandii

Uniwersytet Canterbury został założony w 1873 roku. Uczelnia znajduje się wśród najstarszych w Nowej Zelandii – szkoła, do której należy ten tytuł, powstała zaledwie cztery lata wcześniej. Canterbury założono, bazując na modelu przyjętym wcześniej przez Oxford i Cambridge, jednak wprowadzając od początku jedno duże udogodnienie – możliwość podjęcia studiów przez kobiety.

Uniwersytet Canterbury znajduje się w czołowych 3% najlepszych uczelni na świecie. Zlokalizowany jest w Christchurch, drugim pod względem wielkości mieście Nowej Zelandii. Każdego roku otrzymuje tu dyplom około 3 tysięcy studentów. Uczelnia jest otwarta na studentów z całego świata, stanowią oni około 15% wszystkich przyjętych osób.

W ramach uczelni działa pięć wydziałów:

  • Wydział Nauk Humanistycznych
  • Wydział Biznesu i Prawa
  • Wydział Inżynierii
  • Wydział Edukacji, Zdrowia i Rozwoju
  • Wydział Nauk Ścisłych

Każdy z nich dzieli się na podjednostki, które łącznie zapewniają kształcenie na ponad 80 kierunkach. Do najciekawszych z nich należą: astronomia, studia polarne (dotyczące Antarktydy), biobezpieczeństwo, media cyfrowe w kształceniu oraz szereg kierunków związanych z kulturą maoryską.

Studenci przyjezdni mogą wybrać jedną z wielu możliwości zakwaterowania. Studenci nastawieni na poznawanie nowych osób mają szansę zamieszkać w akademiku lub wspólnym domu należącym do uczelni. Alternatywą przeznaczoną dla mniej śmiałych studentów są prywatne kwatery oraz możliwość zamieszkania u jednej z rodzin w okolicy. Z ostatniej opcji najchętniej korzystają studenci zza granicy, dla których angielski jest językiem obcym. Umożliwia im to podwyższanie swoich kwalifikacji językowych, będąc w stałym kontakcie z żywą mową. Każda z rodzin uczestniczących w programie została do tego celu wybrana, pod uwagę bierze się nie tylko jej warunki mieszkaniowe, ale również nastawienie do przyszłego lokatora.

Do znanych absolwentów uniwersytetu Canterbury należą: odkrywca jądra atomowego Ernest Rutherford, pisarka Eleanor Catton czy wioślarz i złoty medalista olimpijski Nathan Cohen.

Studia na Uniwersytecie Canterbury są płatne, możliwe jest jednak otrzymanie stypendium. PERFECT jest przedstawicielem uczelni w Polsce, zapewniamy pomoc w składaniu dokumentów osobom chętnym do podjęcia studiów za granicą.

Pozdrawiamy, PERFECT

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *