Studia za granicą

Popularne kierunki / Pozostałe kraje / Wpisy

Shannon College of Hotel Management

Szkoła hotelarska Shannon została założona w 1951 roku, od tamtej pory jest jedyną irlandzką uczelnią całkowicie wyspecjalizowaną w tym kierunku studiów. Ten prestiżowy i rozpoznawany na całym świecie college przygotowuje swoich studentów do dalszej pracy w zarządzaniu hotelem. Jest to uczelnia porównywalna z najlepszymi uczelniami hotelarskimi w Szwajcarii – za to polscy studenci nie muszą płacić wysokich opłat za czesne.

W Shannon College wykształcenie zdobywa obecnie 450 osób. Dla blisko połowy z nich są to studia za granicą – Irlandia jest niezwykle otwartym krajem i chętnie przyjmuje na uczelnie wyższe kandydatów z innych państw świata. Studenci Shannon mają szansę na zdobycie tytułu licencjata w zarządzaniu hotelem, z ukierunkowaniem na obsługę biznesową lub handlową. W ramach drugiego roku studenci obu kursów odbywają 12-miesięczne praktyki w jednym z europejskich hoteli. Staż obowiązuje również po zakończeniu czwartego roku i jest wymagany, aby student mógł podejść do egzaminu dyplomowego. Na studentów kończących już zdobywanie wykształcenia w Shannon czekają oferty z największych sieci hoteli z całego świata. Uczelnia ma umowę z Tourism Board na Seszelach – studenci mogą odbywać praktyki także w najlepszych hotelach w tym kraju.

Obywatele krajów Unii Europejskiej mają możliwość podjęcia studiów za granicą za darmo na niektórych uczelniach europejskich. W tym programie bierze udział również Shannon College. Należy jednak pamiętać, że studenci nadal zobowiązani są do składania opłat administracyjnych, takich jak koszt zakwaterowania czy wyżywienia. Studenci pierwszego roku mieszkają razem na kampusie składającym się z domów jednorodzinnych – w domu mieszka 3 studentów (każdy mieszka w pokoju 1-osobowym z własną łazienką).

Uczelnia stawia duży nacisk nie tylko na przekazanie studentom wiedzy teoretycznej i praktycznej, ale również na wykształcenie w nich poszanowania dla zasad panujących w hotelarstwie. Studenci muszą bezwzględnie przestrzegać określonego kodeksu dyscypliny, który przygotowuje ich do godnego pełnienia funkcji managera hotelu. Wymaga się od nich również schludnego i eleganckiego stroju, podobnego do formalnych ubrań odpowiednich do pracy na wysokim stanowisku w hotelach najważniejszych sieci świata.

W przygotowaniu do rekrutacji pomaga firma PERFECT. Kandydaci chętni do podjęcia studiów za granicą w Shannon College zobowiązani są do uczestniczenia we wstępnej rozmowie kwalifikacyjnej. Dla studentów pochodzących spoza Irlandii możliwe jest przeprowadzenie rozmowy za pośrednictwem Skype. Może to być okazja do zaprezentowania swoich dotychczasowych osiągnięć, referencji czy motywacji do zdobycia wykształcenia w Shannon. Warto już na tym etapie zadbać o odpowiednią prezencję – umiejętność ubrania stosownie do takiej okazji również jest oceniana.

Pozdrawiamy, PERFECT

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *