Studia za granicą

Popularne kierunki / Pozostałe kraje / Wpisy

Prestiż i wiedza. Uniwersytet Aarhus

Uniwersytet w Szanghaju publikuje co roku jeden z najbardziej wiarygodnych rankingów najlepszych uczelni na świecie. W każdym z nich bardzo wysokie miejsce przypada duńskiemu uniwersytetowi w Aarhus. Uczelnia została założona w 1928 roku, co czyni ją jednym z najstarszych ośrodków akademickich w kraju. Jest dzięki temu członkiem grupy Coimbra, sieci zrzeszającej najbardziej prestiżowe i chwalące się najdłuższą tradycją uniwersytety europejskie. Uczelnia w Aarhus znajduje się tam obok ośrodka akademickiego w Getyndze, Uniwersytetu Jagiellońskiego czy praskiego Uniwersytetu Karola.

Uczelnia zapewnia edukację na wszystkich poziomach: licencjackim, magisterskim i doktorskim. Studenci zagraniczni mają szansę podjąć studia w języku angielskim. Uniwersytet Aarhus kształci na wysokim poziomie zwłaszcza w zakresie nauk społecznych – na tym polu zajmuje 48. miejsce w rankingu światowym.

Aarhus jest jednym z największych duńskich miast, położonym na Półwyspie Jutlandzkim. To ważny ośrodek naukowo-kulturalny, wybrany na Europejską Stolicę Kultury, w ramach której zaprezentuje się w 2017 roku. W mieście organizowanych jest wiele wydarzeń kulturalnych. Jednym z nich jest największy w Skandynawii festiwal Aarhus Festuge, łączący w sobie elementy wielu dziedzin kultury. Miasto jest gospodarzem także festiwali czysto muzycznych, NorthSide – komercyjne wydarzenie, w ramach którego organizuje się koncerty światowych gwiazd – oraz Spot – będący okazją do zaprezentowania się dla młodych skandynawskich talentów.

Aarhus jest typowym miastem studenckim. To siedziba 25 uczelni wyższych, na których kształci się około 55 tysięcy studentów. Ponad 40 tysięcy z nich skupia się wokół Aarhus University.

Dla osób chętnych do podjęcia nauki na uniwersytecie w Aarhus bardzo ważna będzie informacja, że studia w Danii są bezpłatne dla obywateli Unii Europejskiej. Duńskie uczelnie honorują także dyplomy polskich uczelni, co otwiera drogę do dalszej edukacji osobom, które uzyskały już stopień zawodowy licencjata lub magistra. Znajomość języka duńskiego nie jest wymagana, studenci mogą uczestniczyć w kursach organizowanych po godzinach zajęć. Nauka nie ogranicza się wyłącznie do przyswojenia wiedzy teoretycznej, ale duży nacisk kładzie również na zdobywanie umiejętności praktycznych poprzez różnego rodzaju staże zawodowe.

PERFECT  jest oficjalnym przedstawicielem tej uczelni w Polsce. Możemy więc pomóc polskim maturzystom i studentom dostać się na studia na tej znakomitej uczelni.

Pozdrawiamy, PERFECT

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *