Studia za granicą

Holandia / Popularne kierunki / Wpisy

Międzynarodowe wykształcenie. Uniwersytet Nauk Stosowanych Saxion

Korzenie Uniwersytetu Nauk Stosowanych Saxion sięgają 1875 roku. Obecną formę przybrał on w 1998 roku i szybko stał się jedną z największych holenderskich uczelni. Wykształcenie nastawione przede wszystkim na praktykę zdobywa tutaj prawie 27 tysięcy studentów.

Na uniwersytet Saxion składają się trzy kampusy położone w miastach na wschodzie Holandii: Deventer, Enschede i Apeldoorn. To region bardzo spokojny i cichy, gwarantujący doskonałe warunki do studiowania za granicą. Jest także dobrze skomunikowany z większymi miastami w kraju, dzięki czemu do stolicy można dotrzeć w mniej niż 1,5 godziny.

Na uczelnię Saxion składa się jedenaście podjednostek wyspecjalizowanych w kształceniu w różnych dziedzinach. Studiować można tutaj takie kierunki jak: inżynieria biznesu, zarządzanie hotelem, biznes międzynarodowy, nanotechnologia czy zarządzanie w sektorach mody. Nauka opiera się przede wszystkim o dziedziny ścisłe, uczelnia jest odpowiednikiem polskiej politechniki lub uczelni ekonomicznych. W Holandii ten typ szkoły wyższej określany jest terminem hochschule, który oznacza uczelnię o węższej specjalizacji i bez prawa do przyznawania stopnia doktora.

Nie trzeba zdawać egzaminu wstępnego, aby podjąć naukę na uczelni. Honorowane są polskie świadectwa maturalne, oprócz tego należy wykazać się znajomością języka angielskiego na wymaganym na danym kierunku poziomie. Studia na uniwersytecie Saxion są płatne (ok. 1900 euro za rok), lecz możliwe jest rozłożenie płatności na raty. Studenci z terenu Unii Europejskiej nie muszą płacić dodatkowo za wyrobienie dokumentów związanych z pobytem w Holandii, mają także możliwość otrzymania pożyczki studenckiej lub stypendium za dobre wyniki w nauce oraz dofinansowania do kosztów utrzymania. Chętni studenci otrzymują również szansę podjęcia pracy na część etatu, praktyk zawodowych lub stażu w wybranej dziedzinie.

Uniwersytet szczyci się swoim zróżnicowanym środowiskiem studenckim. Wykształcenie na uczelni zdobywa 3,5 tysiąca osób należących do 89 różnych narodowości. Znaczna część kierunków prowadzonych jest w języku angielskim, każdego roku ich oferta jest poszerzana o kolejne. Studia na uniwersytecie Saxion dostępne są także dla polskich kandydatów. PERFECT jest oficjalnym przedstawicielem uczelni, pomagamy w złożeniu aplikacji oraz zapewniamy tłumaczenie dokumentów.

Pozdrawiamy, PERFECT

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *