Studia za granicą

Wielka Brytania

Art University Bournemouth

Uniwersytet artystyczny Bournemouth ma tradycję sięgającą XIX wieku, choć pełne prawa uniwersyteckie uzyskał dopiero w 2012 roku. W ciągu ponad stu lat istnienia jego mury opuściło wielu utalentowanych absolwentów, którzy obecnie poszczycić się mogą znaczącymi osiągnięciami w swoich dziedzinach.

Uczelnia zapewnia studia w Anglii osobom utalentowanym na rożnych polach związanych ze sztuką. Wykształcenie na stopniu licencjackim można zdobyć tutaj na kierunkach takich jak: projektowanie kostiumów, taniec, twórcze pisanie, tworzenie efektów specjalnych, animacja, fotografia, ilustracja czy projektowanie scenografii i rekwizytów. Niektóre z kierunków można kontynuować na studiach magisterskich. Uczelnia Bournemouth to doskonały wybór dla uzdolnionych kandydatów, badania przeprowadzane przez niezależne ośrodki podają, że 97,4% absolwentów znajduje pracę w zawodzie wyuczonym w przeciągu 6 miesięcy od ukończenia studiów.

Studia w Anglii są płatne. Możliwe jest jednak uzyskanie pożyczki studenckiej w celu opłacenia czesnego oraz kosztów mieszkania w Wielkiej Brytanii. Pożyczka ta zapewniona jest studentom pochodzącym z krajów Unii Europejskiej, absolwent nie musi jej spłacać, dopóki jego dochody nie osiągną wymaganego dość wysokiego poziomu. Nie należy martwić się wynikami referendum dotyczącego wystąpienia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej – w chwili obecnej nie ma ono mocy prawnej, dzięki czemu studenci z Europy mogą podejmować studia na dotychczasowych warunkach.

Aby aplikować na uniwersytet artystyczny Bournemouth, należy wykazać się znajomością języka angielskiego na poziomie C1, poświadczoną certyfikatem. Co ważne, w procesie aplikacji przedstawiciele uczelni przeprowadzają z kandydatem rozmowę kwalifikacyjną, podczas której może on przedstawić powody, dla których chce podjąć studia w Anglii. Bardzo istotne jest również odpowiednio przygotowane portfolio zawierające dokumentację ukończonych oraz trwających projektów artystycznych kandydata.

Uczelni zależy na studentach z terenu całej Unii Europejskiej, dzięki czemu jasno określają kryteria przyjęcia dla kandydatów z każdego kraju. Polscy kandydaci muszą wykazać się przede wszystkim dobrym wynikiem egzaminu maturalnego, średnia z poszczególnych przedmiotów musi wynosić przynajmniej 60%. PERFECT pomaga kandydatom w skutecznym przeprowadzeniu procesu aplikacji i otrzymaniu dzięki temu miejsca na wymarzonym kierunku artystycznych.

Pozdrawiamy, PERFECT

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *