Studia za granicą

Popularne kierunki / Pozostałe kraje / Wpisy

Ameryka w sercu Italii. John Cabot University

John Cabot University to z pozoru typowa mała uczelnia amerykańska. Od innych odróżnia ją jednak fakt, że jest położona w samym sercu Rzymu. To wyjątkowa okazja dla polskich studentów, ponieważ pozwala na zdobycie wykształcenia na bardzo dobrym poziomie bez konieczności podróży za ocean.

Uniwersytet Johna Cabota został założony w 1972 roku. To pierwsza amerykańska uczelnia, która otrzymała pozwolenie na nauczanie za granicą. Naukę na uniwersytecie podejmuje około tysiąca studentów z całego świata. Od kandydatów na studia nie wymaga się znajomości języka włoskiego – wykładowym językiem jest angielski i to w nim bez problemu można porozumieć się zarówno z prowadzącymi, jak i z nowymi kolegami.

Patron uczelni, John Cabot, we Włoszech znany także jako Giovanni Caboto, był XV-wiecznym podróżnikiem. Do jego osiągnięć zalicza się odkrycie Nowej Funlandii i półwyspu Labrador. Był żeglarzem włoskim, ale pływał pod angielską banderą i to właśnie w Anglii ostatecznie osiadł. Uczelnia sławi jego imię, aby podkreślić zasługi Cabota w tworzeniu związków pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Włochami.

Uczelnia umożliwia zdobycie stopnia zawodowego w wybranym kierunku. Specjalizuje się w studiach artystycznych i biznesowych.

Studiowanie za granicą Polski – we Włoszech – jest płatne. Studenci, którzy nie chcą załatwiać kwestii formalnych samodzielnie, mają szansę zakwaterowania w jednym z akademików oraz zakupu zaplanowanego wyżywienia w uczelnianej kafeterii. Uniwersytet przyznaje stypendia najlepszym studentom, umożliwia im także pracę na kampusie lub w jednej z firm w okolicy. Czesne za jeden semestr wynosi 8,500 euro, nie wlicza się w to zakwaterowania ani wyżywienia – są one dodatkowo płatne.

Uniwersytet Johna Cabota to nie tylko nauka. Uczelnia jest domem dla ponad dwudziestu stowarzyszeń i klubów studenckich. Szkoła wspiera działalność artystyczną, zapewniając możliwość rozwoju umiejętności tanecznych, muzycznych i teatralnych. Organizuje również wiele wydarzeń kulturalnych i turystycznych, takich jak zwiedzanie Rzymu i okolicznych atrakcji czy kurs gotowania nastawiony na kuchnię włoską. W ramach aktywności uczelnianej planowane są także wspólne wyjścia do teatru i opery.

PERFECT jest oficjalnym przedstawicielem tej uczelni w Polsce i pomaga młodym Polakom dostać się na studia na John Cabot University. Jeśli chcecie studiować na amerykańskim uniwersytecie w Rzymie – zapraszamy do kontaktu z nami!

Pozdrawiamy, PERFECT

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *